Ziedot
Atpakaļ pie visiem jaunumiem

Noslēdzas projekts “Mīlošu ģimeni katram bērnam – 2023

Ziņas datums
29. jūnijs, 2023
Projekta aktivitātes aizsākās 30. maijā ar Ģimeņu orientēšanās pēcpusdienu pie Driškina ezera Cēsu novadā. Pasākums bija veltīts Vispasaules audžuģimeņu dienai.
Savukārt, 3. jūnijā un 17. jūnijā, norisinājās audžuģimeņu un aizbildņu ģimeņu pieredzes apmaiņas pasākumi “Kurzemes dārgumi” un «Tradīcijas Vidzemē».
Pasākumi kopumā pulcēja 360 bērnus un pieaugušos no Kuldīgas, Rīgas, Valmieras, Bauskas un Gulbenes.
 

Projekta aktivitātes aizsākās 30. maijā ar Ģimeņu orientēšanās pēcpusdienu pie Driškina ezera Cēsu novadā. Pasākums bija veltīts Vispasaules audžuģimeņu dienai. Ģimeņu orientēšanās pēcpusdienas mērķis bija pievērst sabiedrības uzmanību faktam, ka Latvijā aizvien ir daudz bērnu, kuri nevar uzaugt savās ģimenēs un kuriem nepieciešams sabiedrības atbalsts un mīlošas mājas ārpus savas bioloģiskās ģimenes. Orientēšanās kluba “Meridiāns” pārstāvji bija parūpējušies, lai pasākuma dalībnieki - vecāki un bērni laiku pavadītu kopīgi, veicot orientēšanās distances.  Atverot distances gaitā izvietotos QR kodus, bija iespēja aizdomāties par ģimeniskām vērtībām, uzzināt faktus par ārpusģimenes aprūpi, kā arī saņemt dāvanu karti, ja izdevās atbildēt  uz jautājumiem par uzzināto. Pasākumā piedalījās vairāk nekā 120 dalībnieku no 32 ģimenēm.

Savukārt, 3. jūnijā un 17. jūnijā, norisinājās audžuģimeņu un aizbildņu ģimeņu pieredzes apmaiņas pasākumi “Kurzemes dārgumi” un «Tradīcijas Vidzemē». Pasākumi kopumā pulcēja 240 bērnus un pieaugušos no Kuldīgas, Rīgas, Valmieras, Bauskas un Gulbenes.

“Kurzemes dārgumi” norisinājās kempingā “Kurzemes pērle”, Kalvenes pagastā, Aizputes novadā. Par pasākuma aktivitātēm rūpējās Kuldīgas aktīvo jauniešu biedrība “Sprādziens”. Pasākums patiešām bija “sprādziens”, jo ar savu sportisko garu, azartu un zumbas ritmiem iekustināja ikvienu dalībnieku. Savukārt, ar tradīcijām Vidzemē, senatnīgās muižas mierā, harmonijā un latviskā gaisotnē, ģimenes iepazīstināja Smiltenes novada Brantu muižas saimniece Ilze Briede.

Pasākumu dienas izvērtās rosīgas - no saliedējošām, sportiskām aktivitātēm Kurzemē, līdz mieram un harmonijai Vidzemē, kur muižas parkā bija iespēja uzpīt savu vainagu, sasiet pirts slotiņu, pagatavot skrubīti un lūpu balzamu, smaržīgus dekorus un ziedu rotājumus. Mazākie pasākuma dalībnieki abos pasākumos varēja izbaudīt rotaļas, radošas aktivitātes un piepūšamo atrakciju priekus, savukārt, vecāki aprunāties un dalīties savā pieredzē. Pasākumu organizatori bija parūpējušies par gardiem ēdieniem un dzērieniem.

Ģimeņu pasākumus “AIRI vecākiem” centrs organizē jau piekto gadu un katru gadu pasākuma dalībnieki atzinīgi novērtē šo pasākumu nozīmīgumu, organizatoru ieguldīto darbu, un pauž cerību, ka ģimeņu pasākumi notiks arī turpmāk.  

Pasākumus finansiāli atbalstīja Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

#ĢimeneiDraudzīgi  #SIFAtbalstaĢimenes

Atpakaļ pie visiem jaunumiem

Pieteikties jaunumiem