Ziedot
Atpakaļ pie visiem jaunumiem

Priekuļu pagastā aizvadīta jauniešu nometne “Pieaugušo dzīve 2019”

Ziņas datums
8. augusts, 2019
Jūlija izskaņā – augusta sākumā Priekuļu pagasta viesu namā “Slokas” norisinājās Valmieras SOS bērnu ciemata un zviedru jauniešu atbalsta fonda Livslust organizētā nometne – spēle “Pieaugušo dzīve”.  Nometnē, kura notika sešas dienas, piedalījās 20 jaunieši vecumā no 14 līdz 19 gadiem gan no Valmieras SOS bērnu ciemata, gan arī no Vidzemes un Gulbenes ārpusģimenes aprūpes atbalsta centriem “AIRI vecākiem”.

Sešu dienu nometnes programma bija veidota kā spēle, kas ļauj piedzīvot reālas pieaugušo dzīves situācijas gan mājsaimniecības uzturēšanā, t.sk. finanšu plānošanā, gan arī darba situācijas. Nometnes mērķis bija sniegt jauniešiem darba meklēšanas prasmes, piemēram, izveidot CV un motivācijas vēstuli, meklēt sev piemērotu darba sludinājumu, doties uz darba interviju un arī parakstīt darba līgumu.

Visi nometnes dalībnieki piedalījās darba dienas simulācijā – no rīta pieteicās darbā, parakstīja līgumu un tad līdz pusdienas laikam darbojās kādā no sešām aroda stacijām, kurās apguva jaunu amatu. Pusdienās jaunieši saņēma algas čeku, ko varēja iemainīt pret nometnes naudu, kas bija jāizmanto ļoti saprātīgi, piemēram, sedzot naktsmītnes izdevumus, ēdienreizes, piedaloties vakara izklaides aktivitātēs. Pateicoties šādai pieaugušo dzīves simulācijas spēlei nometnes dalībniekiem bija iespējas apgūt finanšu plānošanas prasmes, pašiem pieņemot lēmumu kā nopelnīt vai iztērēt iegūtos līdzekļus.

Jaunieši katru vakaru dienas programmu noslēdza ar kopēju domu apli, kurā dalījās ar dienas iespaidiem. Tādējādi varēja mācīties no savām vai citu jauniešu pieļautām kļūdām, lai nākamajā dienā darbotos vēl veiksmīgāk, izmantojot visas iespējas.

Lai uzdevums būtu vēl izaicinošāks, jauniešiem katru dienu bija iespēja doties arī uz universitāti, kur varēja klausīties lekciju par kādu no tēmām ekonomikā, darba tirgu un arī seksuālo izglītību. Pēc universitātes beigšanas katrs jaunietis saņēma atestātu, kas pēcpusdienas darba tirgū deva divas reizes lielāku algu kā parastiem darbiniekiem. Lekcijas bija labs piemērs, kur jaunieši varēja novērtēt, kā reālajā dzīvē apvienot mācības un darbu, kā izmantot iegūtās zināšanas darba dzīvē.

Par nometnes universitātes lekcijām jaunieši atzina, ka tās noderētu pat pieaugušajiem, cik kvalitatīvs bija to saturs.

Nometnes “Pieaugušo dzīve 2019” universitātes lekcijas vadīja Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas sadarbības partneri – dažādu organizāciju pārstāvji:

  • Lekciju par karjeras vadīšanu vadīja Elita Ozoliņa, “Moller auto” personāla un sociālo projektu vadītāja.
  • Lekciju par darba tirgu Latvijā un Eiropā, par darba algas atšķirību dažādās profesijās, darba meklēšanu un par veiksmīgu darba pārrunu vadīšanu vadīja Artūrs Pielēns-Pelēns, uzņēmuma “Squalio” biznesa attīstības vadītājs.
  • Lekciju par ģimenes budžeta plānošanu, regulāriem un neregulāriem maksājumiem vadīja Vidzemes ārpusģimenes aprūpes atbalsta centra “AIRI vecākiem” sociālā darbiniece Ineta Vizuliņa.
  • Lekciju par ģimenes plānošanu, savstarpējām seksuālām attiecībām, drošu seksu un seksuāli transmisīvajām slimībām vadīja sabiedrības veselības speciāliste, biedrības “Papardes zieds” pārstāve Ljuba Tihomirova.

 

 

Atpakaļ pie visiem jaunumiem

Pieteikties jaunumiem